Kupie-Sprzedam-Wynajmetobie                               Home Kontakt Dodaj ogloszenie
Szczęście jest zawsze tam, gdzie je człowiek widzi.
- Henryk Sienkiewicz -

Zgłoś nadużycie lub błąd | Zgłoś niedziałający link | Zgłoś sugestię |

Jak szukać drugiej strony transakcji?

W zasadzie wszystkie nasze artykuły, służą temu jednemu wyższemu celowi: Jak szukać i jak znaleźć drugą strone transakcji. Bardzo ważne jest by umieć dodawać dobre ogłoszenia oraz potrafić je wznowić w odpowiednim momencie. Poza ogłoszeniami, pomimo rozpowiadania znajomym, pomimo nawet rozklejania ulotek po słupach czy wsadzania ich za wycieraczki w samochodach, nie wolno zapomnieć nam o przeglądaniu ofert przeciwnych. To znaczy, jeżeli ja chcę kupić, nie ograniczam się tylko do dodania ogłoszenia. Zaglądam przy okazji umieszczania mojej oferty do działu "Sprzedam". Zachęcam Państwa również do podzielenia sie z nami własnym doświadczeniem w zakresie szukania drugiej strony transakcji.

Podpisywać umowę najmu czy nie?

Jak wszystko również to ma swoje dwie strony. Zajmijmy się tą pozytywną:


Dla wynajmującego.

Przychód z wynajmu zwiększa nam zdolność kredytową pod warunkiem jednak, że płacimy podatek od przychodu. Prawie każdy bank uwzględni nam ten przychód gdy będziemy starać się o kredyt. Musimy jednak udowodnić, że płacimy podatki za ten wynajem od minimum 6 mieśięcy.

Ze styczniem tego (2010) roku, jeśli podpisujemy umowę i płacimy podatki, nie będziemy mieli problemów z eksmisją lokatora. Oczywiście, to również ma swoją lepszą i gorszą stronę. Nie mniej jednak fakt jest ten, że ułatwiono nam kwestię eksmisji. Na czym to polega: Podpisujemy umowę z lokatorem. Idziemy wszyscy do notariusza tzn. wynajmujący, lokator oraz osoba która poświadcza, że w razie na przykład kłopotów finansowych lokatora będzie mogła wziąść go pod swój dach. Osoba ta (nazwijmy ją "żyrant") musi również przedstawić notariuszowi stosowny dokument potwierdzający że jest właścicielem nieruchomości w której zobowiązuje sie nas przyjąć w razie potrzeba zaistnieje. Nie ma tutaj żadnego okresu oczekiwania (do 100 lat...) na przydział mieszkania socjalnego. To tylko niektóre z aspektów.


Dla najemcy.

Przy podpisanej umowie, mamy w ręku dokument który może obronić nas w kilku dosyć krytycznych momentach. Jednym z nich jest moment w którym wynajmujący nam lokal właściciel przychodzi i oznajmia, że do 24 godzin musimy się wynieść bo właśnie sie dowiedział, że jego ciocia przyjeżdża na tydzień i nie ma ją gdzie ulokować. Możemy wówczas udać sie do organów odpowiednich i egzekwować nasze prawo do spokojnego pozostania w mieszkaniu. Kolejną sytuacją byłaby podwyżka czynszu. Wg. kodeksu właściciel nie może podnieść stawki czynszowej częściej niż raz na 6 miesięcy. Czyli jeden raz podczas umowy podpisanej na 12 miesięcy. Kolejną sprawą byłaby kaucja. Jeśli nie mamy podpisanej umowy a uiściliśmy kaucję, jak komu udowodnimy że wynajmujemy ten lokal od 12 miesięcy i nie zrywamy umowy nawet ustnej przed upływem roku. Nie ma zniszczeń wiec kaucja się nam należy. Bedzie to dłuższa i cięższa droga do wyegzekwowania co Wasze. Nie wspominając o tym, że właściciel zawsze będzie mógł oznajmić iz przebywacie w tym lokalu od tygodnia i miał to być wynajem na kilka dni. Różni są ludzie i wszyscy o tym wiemy. To tylko niektóre z aspektów.


Chciałbym zachęcić Państwa do kontaktu z nami jeśli będą jakieś pytania.


Niniejszy artykuł wynika z naszych osobistych doświadczeń, jest całkowitym odczuciem subiektywnym, nie odnosi sie do żadnego szczególnego ogłoszenia czy osoby, możecie Państwo z wiedzy w nim zawartej skorzystać lub nie.

Zespół "WYNAJMETOBIE"

Powiedz czego szukasz i dowiedz się pierwszy o dodaniu nowej oferty. Powiadomienia wysyłane są natychmiast po zamieszczeniu ogłoszeń!


Inne formy kontaktu:
Zadzwoń, lub napisz wiadomość. Kupie-Sprzedam-Wynajmetobie
Napisz wiadomość. wynajmetobie@interia

Home | Kupno | Sprzedaż | Wynajmę Tobie | Wynajmę od Ciebie | Mam stancję/Pokój | Szukam stancji/Pokoju | Regulamin | Kontakt | Dodaj ogłoszenie

Zgłoś nadużycie lub błąd | Zgłoś niedziałający link | Zgłoś sugestię